Dover Beach House By-Blr
| Wi-Fi | Privat strand Strand | Rökning förbjuden Rökfria rum |
| Luftkonditionering | Husdjur Husdjur tillåtna |
När du bor i villan Dover Beach House By-Blr Christ Church kan du enkelt nå Graeme Hall Nature Sanctuary, som ligger cirka 16 minuters promenad bort. Villan, som ligger i distriktet Saint Lawrence, har en parkering på plats.
Stranden ligger mindre än 850 meter bort och Miami Beach ligger inom 3 km från denna villa. Du kommer att bo ungefär 5 minuter till fots från Dover Beach och en kort bit från Art For Everyone. Shoppingentusiaster kommer att uppskatta läget inom 2 km från Best of Barbados Gift Shop.
Du kan njuta av utsikten över havet från villan. I badrummet finns även en separat toalett och en dusch. Torktumlare, badlakan och handdukar finns också tillgängliga.
Det finns ett minikök, samt matplats. I köket finns även vattenkokare, kylskåp och köksredskap. Gästerna kommer att njuta av västindiska rätter på restaurangen Daddy's restaurant and bar, som ligger ungefär 5 minuter bort till fots. Den närmaste busshållplatsen är Elizabeth, belägen invid detta boende.
- Lokala sevärdheter
- Dalkeith Methodist Church4046 km
- Mallalieu Motor Collection & Car Museum3551 km
- Drill Hall4234 km
- Drill Hall Beach4151 km
- Garrison District World Heritage Site4361 km
- Main Guard House and Clock Tower4355 km
- Ride The Tide Surf School Barbados4352 km
- Frangipani Art Gallery4121 km
- Garrison Savannah3964 km
- Flygplatser
- Grantley Adams internationella flygplats11 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Wi-Fi
- Parkering
- Säkerhetsfack
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Husdjur tillåtna
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Torktumlare
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
- Picknickområde/bord
Aktiviteter och avkoppling
- Strand
- Strandparasoll
- Trädgård
- Grill faciliteter
Service
- Hushållning
- Biluthyrning
- Tvätt
På rummet
- Luftkonditionering
- Sittgrupp
- Uteplats
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Strykservice
- Tvättmaskin
- Gratis toalettartiklar
- Elektroniska filtar
- LCD-TV
- Radio väckarklocka
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Inga barnsängar tillhandahålls i ett rum.
Vanliga frågor
- ❓
Hur långt är det från Grantley Adams internationella till villan Dover Beach House By-Blr?
Flygplatsen Grantley Adams internationella ligger 5 km från villan Dover Beach House By-Blr. - ❓
Finns det ett kök i villan Dover Beach House By-Blr?
Ett kök finns i villan Dover Beach House By-Blr. - ❓
Är det tillåtet att ta med husdjur till villan Dover Beach House By-Blr?
Man kan bo i villan Dover Beach House By-Blr med sitt husdjur. - ❓
Finns det en bubbelpool i denna semesterbostad?
Ja, en badtunna erbjuds i denna semesterbostad. - ❓
Ligger villan Dover Beach House By-Blr nära stranden?
Villan Dover Beach House By-Blr erbjuder närhet till Maxwell Beach som ligger ungefär 14 minuters promenad bort. - ❓
Vilka sevärdheter bör vi se under vistelsen i semesterbostaden?
Gästerna i semesterbostaden kan enkelt nå South Coast Boardwalk och Harry Bayley Observatory, som ligger inom 3 km från boendet respektive 2 km bort.